Самурай: завдання та обов'язки воїна в японському середньовіччі

Самурай – це прославлений та шановний представник японської військової касти, який відрізняється високим кодексом честі та мужністю. Він – жива легенда, що символізує самовідданість, дисципліну та відданість своєму пану.

Основний обов'язок самураю – захист честі, безкорислива служба та охорона справедливості. Вони ніколи не відступають і не залишають свого пана за будь-якої загрози. Сміливість та рішучість стають найважливішими якостями самураїв, коли вони вступають у битву, готові пролити кров заради свого пана та свого народу.

Самурай ніколи не забуває про своє обличчя – він завжди підтримує бездоганну зовнішність, стежить за своїм одягом та формою, таким чином підкреслюючи свою гідність та ставлення до своєї служби. Але самурай не тільки прагне бути зовні красивим і величним, він також постійно дбає про свою внутрішню силу і дух, прагнучи самовдосконалення та духовного розвитку.

ДіяОпис
боретьсяВикористовує свої навички у бою, щоб захистити свою честь та справедливість.
ТренуєтьсяПрактикує катання на коні, дуель з мечем та стрілянину з лука, щоб удосконалювати свою майстерність.
Служить государюВіддано служить своєму государю, захищаючи його та виконуючи його накази.
Живе за кодексомДотримується кодексу самурая, який наказує честь, вірність і мужність.
Почитає предківВшановує своїх предків і слідує їх прикладу у служінні та захисті своєї держави.

Той, хто є самураєм, повинен поводитися у суворій відповідності до обов'язку синівської шанобливості. Яким би здібним, розумним, красномовним і добрим не був він народжений, все це марно, якщо він нешанобливий. Бо бусидо, Шлях воїна, вимагає, щоб поведінка людини була правильною у всьому.

Що роблять самураї?

Самураї – не лише воїни-лицарі. Вони були і охоронцями свого дайме чи сюзерена, і водночас його слугами у повсякденному житті. Основною зброєю самурая були два японські мечі – дайсьо. У XIV-XIX століттях це були катана та вакідзасі.

У чому полягає Шлях самурая?

Ямамото Цунетомо наводить слова пана Наосіге щодо цього: «Шлях самурая полягає в безрозсудності. Таку людину не зможуть вбити і десяток людей. За допомогою здорового глузду не досягнеш багатьох речей. Просто перестань думати і стань божевільним».

Як поводиться самурай?

Справжній самурай вміє визнавати свої помилки та навчається на них. Він ніколи не поставить себе вище не тільки іншої людини, а й будь-якої живої істоти і навіть сил природи. Смиренність справді допомагає досягати намічених цілей, адже чистий, не затуманений гординею розум, більш зосереджений на результаті.

Хто такі самураї простими словами?

Самурай-Благородний воїн, який все життя прислужував своєму пану і готовий був за нього померти. Назва «самурай» походить від слова saberu, що перекладається як «служити»; іншими словами самурай – служивий воїн. Самураї були не лише лицарями-солдатами. Вони також були охоронцями свого пана.