Скільки сплачують за строкову службу

У територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки усім призовникам виплачують грошову допомогу в розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що установлений на 1 січня календарного року. У 2021 році її розмір становить 4378 грн.25 лист. 2021 р.

до 30 тис. грн додаткової винагороди виплачують керівному та інструкторсько-викладацькому складу в навчальних військових частинах. Строковики щомісяця отримують винагороду під час воєнного стану у розмірі 6 тис. грн, а курсанти – у розмірі 2 350 грн.

Зараз строкова служба в армії триває від 12 до 18 місяців, залежно від того, є в людини вища освіта чи ні.

— Строковиків повністю забезпечує держава, — розповідає Савицький. — Їхня зарплата (в армії це називається грошове забезпечення) — завжди становила від 352 грн до 700 грн на місяць. Це щомісячна компенсація, наприклад, на сигарети. Таку саму зарплату строковики отримували й до повномасштабного вторгнення.

З 1 лютого Кабмін змінив підхід до виплат військовослужбовцям. Додаткову винагороду в 30 000 грн більше не виплачуватимуть тим, хто в тилу. Але військовослужбовцям, які працюють у зоні бойових дій, далі нараховуватимуть по 100 000 грн. Натомість усім збільшать щомісячне грошове забезпечення до 20 100 грн.

З 29 вересня нові суми платять, зокрема, пораненим, інструкторам навчальних центрів, строковикам та курсантам. Оплата військовим, які воюють на передньому краї, зберігається такою самою – 100 тисяч грн.





Під час звільнення зі строкової служби в запас виплачується вихідна грошова допомога розміром 8 посадових окладів ( від 2800 — до 5600 грн залежно від посади). Для військовослужбовців з-поміж дітей-сиріт та позбавлених батьківського …